Milyen vizet igyunk, és ehhez milyen víztisztítót válasszunk ?
Mielőtt víztisztító készüléket választanánk, tisztáznunk kell, hogy szerintünk milyen a szervezet számára optimális összetételű ivóvíz. Két egymással ellentétes nézet létezik és mindkettő más-más vízszűrő rendszerrel állítható elő.
Két, egymásnak ellentmondó nézet létezik arra vonatkozóan, hogy az emberi szervezet számára milyen az optimális összetételű víz.
Az egyik - a hagyományos nézet- szerint ásványi anyagokban és nyomelemekben gazdag vizet fogyasszunk, mert ezekből az anyagokból részben fedezni tudja a szervezetünk a szükségleteit.
Ez az elmélet a vízre egyfajta táplálékként tekint, ami ellátja a szervezetet hasznos anyagokkal.
A legújabb elméletek szerint a víznek elsősorban szállító szerepe van és ebben a feladatában csak megakadályozzák azok a szervetlen ásványok, amelyek oldott formában jelen vannak benne. Ez az elmélet azt mondja, hogy a vízben oldott szervetlen ásványokat csak nagyon kis mértékben képes hasznosítani a szervezet, mi több ezek az ásványok lerakódásokat okozhatnak, amelyek izületi-, érrendszeri megbetegedések forrásai lehetnek. Ez az elmélet a vízre egyfajta univerzális oldószerként tekint.
Mindkét álláspontot komoly felkészültségű orvosok, biokémikusok, természegyógyászok vallják, így “laikusoknak” nehéz eligazodni a kérdésben.
Mielőtt víztisztító készüléket választanánk otthonunkba, kénytelenek vagyunk meghozni a döntést, hogy melyik álláspontot fogadjuk el magunkénak.
Ha úgy gondoljuk, hogy a tisztított vízben maradjanak ásványi anyagok, nyomelemek, akkor a víztisztítók közül a klasszikus szénszűrős rendszereket érdemes választani. Ide tartoznak a vízszűrő kancsók, -szinte minden csapra szerelhető víztisztító és -több fajta beépíthető víztisztító is. Ezek a rendszerek csak olyan anyagokat távolítanak el a vízből, amelyek vitán felül nem kellenek oda..
Ha úgy gondoljuk, hogy az újabb, frissebb kutatásokon alapuló nézet a valós, akkor az alacsony ásványi tartalmú vizet előállító megoldások közül válasszunk. Ezek a rendszerek igyekeznek minden oldott és fizikai anyagot eltávolítani a vízből, így leegyszerűsítve minden távozik, csak a víz marad. Ide tartoznak a fordított ozmózis, másnéven ozmózis rendszerű víztisztító készülékek ásványi patron nélküli változatai és a vízdesztillálók.
Létezik még egy köztes nézet is, amely azt mondja, hogy a temészetes forrásvizek összetétele a legmegfelelőbb, amely az előbbi két véglet között helyezkedik el. Ezt a vízminőséget az ásványi patronnal vagy keverőcsappal felszerelt ozmózis víztisztítók képesek biztosítani.
Ön szerint milyen az ideális ivóvíz és mennyi ásványi anyag legyen benne? Ossza meg velünk véleményét tapasztalatát.